[ONLINE] Wykład prof. Erica Uslanera z University of Maryland (USA)

02.06.2021 - 13:09, aktualizacja 02.06.2021 - 18:08
Redakcja: MJ
Tagi: Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki, Metropolitan Science and Assistance Support Fund

Uniwersytet Śląski w Katowicach gościć będzie prof. Erica Uslanera z University of Maryland (USA), który wygłosi wykład pt. „The Moral Foundations of Trust” adresowany do studentów i doktorantów. Na zakończenie zaplanowano dyskusję.

Prof. Eric Uslaner jest jednym z najwybitniejszych badaczy zaufania społecznego i autorem komparatystycznych analiz kapitału społecznego, w szczególności w kontekście zachowań korupcyjnych.

Spotkanie odbędzie się na platformie Skype. Osoby zainteresowane mogą zgłosić swój udział do 7 czerwca 2021 r. drogą elektroniczną –  e-mail: magdalena.kosa@us.edu.pl. Po rejestracji uczestnicy otrzymają link do spotkania.

Liczba miejsc jest ograniczona, jednak dla osób zainteresowanych wykładem zaplanowano również transmisję na uniwersyteckim kanale YouTube.

Wykład organizowany jest w ramach projektu „Trust as a value: corruption, inequality and social capital”, którego koordynartorem merytorycznym jest dr hab. Agnieszka Turska-Kawa, prof.UŚ – dyrektor Instytutu Nauk Politycznych Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Projekt „Trust as a value: corruption, inequality and social capital” został dofinansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki” w latach 2019–2022. Kwota dofinansowania wyniosła 29 403 zł.