[ONLINE] Wykład pt. „Dostępność dla osób z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu”

09.02.2022 - 10:53, aktualizacja 18.02.2022 - 12:22
Redakcja: RJ

Wykład pt. „Dostępność dla osób z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu”, który poprowadzi Krzysztof Wostal w ramach kampanii społecznej „Świadomy UŚ. Otwartość”, odbędzie się 22 lutego 2022 roku o godzinie 19.00.

Prelegent opowie o tym, jak odpowiednio zaprojektowane miasto, transport publiczny, a nawet konkretne ludzkie nawyki powodują, że głuchoniewidomi mogą z powodzeniem samodzielnie żyć, pracować i rozwijać swoje zainteresowania.

Krzysztof Wostal jest pedagogiem, dziennikarzem, wykładowcą i trenerem, a także ekspertem ds. dostępności i przedsiębiorcą. Jest jednym z założycieli Fundacji Transgresja, pomagającej osobom z niepełnosprawnościami sensorycznymi przekraczać ograniczenia, a także bohaterem wydanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji publikacji pt. „Lista mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”.

Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku oraz na kanale YouTube UŚ.

Spotkanie z napisami na żywo będzie dostępne na platformie Zoom.

Kampania jest realizowana w ramach projektu „DUO – Uniwersytet Śląski uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą” (DUO) współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych.