[ONLINE] Wykład pt. „Senses of Home in Beijing”

02.04.2021 - 11:23, aktualizacja 02.04.2021 - 11:50
Redakcja: OO

Międzywydziałowe Koło Naukowe Kultury i Prawa Chińskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje kolejny z cyklu wykład online przybliżający wybrane zagadnienia z zakresu chińskiej kultury oraz systemu prawnego.

Wykład pt. „Senses of Home in Beijing” to krótkie wprowadzenie do antropologii i etnografii. Iris Maher z Monash University w Melbourne opowie o swoich badaniach pt. „Senses of Home”, które prowadziła w czasie pobytu w Pekinie, a także o problemach, jakie napotkała w trakcie ich realizacji. Raport z badań będzie punktem wyjścia do dyskusji skupiającej się na zaskakujących refleksjach i wnioskach, do których doprowadziła ta kwerenda.

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom.

Iris Maher jest antropologiem, obecnie pracuje nad pracą doktorską w Emerging Technologies Lab (Monash University). Jej badania obejmują tematy mobilności, pojęcia poczucia miejsca i przestrzeni oraz nowych środków transportu. Na podstawie swojej pracy „Senses of Home in Beijing” przygotowanej w oparciu o badania terenowe uzyskała tytuł magistra (MA) poprzedzony licencjatem (BA) z kryminologii na podstawie pracy dotyczącej fenomenu „lifters” z perspektywy etnografii wirtualnej.