[ONLINE] Wykłady i seminaria z udziałem prof. Cristiny Dondi

15.12.2020 - 12:41, aktualizacja 15.12.2020 - 12:41
Redakcja: MJ
Tagi: Fundusz Wspierania Nauki

Tematem spotkań z prof. Cristiną Dondi będzie prezentacja najnowszych światowych badań dotyczących opracowania książki drukowanej ręcznie (Hand Press Book) – ze szczególnym uwzględnieniem paleotypów. Udział pracowników i studentów Wydziału Humanistycznego UŚ w wykładach monograficznych oraz w seminarium zespołu badawczego pozwoli na zapoznanie się ze światowymi trendami dotyczącymi badania dziedzictwa kulturowego.

Spotkania odbędą się zdalnie za pośrednictwem platformy MS Teams.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Opracowanie i wizualizacja książki dawnej w koncepcji prof. Cristiny Dondi”. Inicjatywa uzyskała dofinansowanie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Programu Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki w latach 2019–2022. Kwota dofinansowania wyniosła 12 533 zł.

Prof. Cristina Dondi

Prof. Cristina Dondi.
Fot. archiwum prywatne

Prof. Cristina Dondi z University of Oxford jest laureatką grantów: European Research Council (ERC) – „The 15th-century Book Trade: An Evidence-based Assessment and Visualization of the Distribution, Sale, and Reception of Books in the Renaissance” (2013), a także British Academy Research Development Award – „The Venetian Book-trade in the 15th Century: material evidence for the economic and social history of the Renaissance” (2009) i „Cavaliere of the Order of Stella d’Italia”.