„Orkiestra dęta w świecie muzyki filmowej”

18.04.2024 - 12:40, aktualizacja 22.04.2024 - 11:55
Redakcja: OO

Występ Cieszyńskiej Orkiestry Dętej Uniwersytetu Śląskiego zatytułowany „Orkiestra dęta w świecie muzyki filmowej” to połączenie koncertu muzyki filmowej polskiej i zagranicznej oraz wykładu o tym gatunku muzycznym. Wydarzenie potrwa godzinę. W programie znajdą się zarówno kompozycje popularnych tytułów muzyki filmowej początków ubiegłego wieku, jak i współczesne oraz najbardziej znane dzieła tego gatunku.

O muzyce opowie dyrygent Cieszyńskiej Orkiestry Dętej UŚ dr hab. Karol Pyka, który przybliży słuchaczom treści związane z genezą utworów, sylwetkami kompozytorów oraz elementami prezentowanych kompozycji.

Występ odbędzie się w spinPLACE w Cafe Operacyjnej.

Wydarzenie realizowane jest w paśmie Miasto-Region-Akademia w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.