Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Panel dyskusyjny pn. „Rok Kopernika: Kosmos i my”

17.11.2023 - 14:57, aktualizacja 21.11.2023 - 15:07
Redakcja: OO

Instytut Fizyki im A. Chełkowskiego oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział w Katowicach organizują dyskusję panelową pn. „Rok Kopernika: Kosmos i my”. Tegoroczne wydarzenie to niepowtarzalna okazja, aby nie tylko zgłębić tajemnice kosmosu, ale też poznać bliżej życie oraz dokonania Mikołaja Kopernika.

W ramach spotkania zaproszeni naukowcy odkryją przed uczestnikami nieznane fakty z młodości Mikołaja Kopernika. Zabiorą uczestników w podróż przez fascynującą ewolucję Wszechświata. Pokażą, w jaki sposób obserwacje astronomiczne potwierdzają kopernikańską teorię heliocentryczną i przedstawią fascynujące aspekty gwiazd neutronowych. Odkryją sekrety promieniowania kosmicznego i opowiedzą o badaniach prowadzonych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Przybliżą także nowoczesne technologie pozwalające na odkrywanie niewidocznych aspektów kosmosu i opowiedzą o kosmosie pełnym nierozwikłanych zagadek.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.ptf.us.edu.pl.

Wydarzenie odbędzie się w piątek 1 grudnia 2023 roku w auli P/0/05 na terenie kampusu Uniwersytetu Śląskiego w Chorzowie (ul. 75. Pułku Piechoty 1a).

Wydarzenie jest bezpłatne, nie obowiązują zapisy.

return to top