„Panorama badań i studiów slawistycznych XXI wieku” – międzynarodowa konferencja naukowa

19.09.2024 - 10:24, aktualizacja 19.09.2024 - 10:28
Redakcja: K.S

Od 10 do 11 października 2024 roku w godz. 9.00–17.00 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się międzynarodowa interdyscyplinarna konferencja naukowa pt. „Panorama badań i studiów slawistycznych XXI wieku”, zorganizowana z okazji 50-lecia slawistyki na Uniwersytecie Śląskim.

Konferencja jest okazją do spotkania badaczy ze wszystkich ośrodków uniwersyteckich na terenie południowej i zachodniej Słowiańszczyzny.

Podczas konferencji zostaną poddane naukowemu oglądowi następujące obszary tematyczne:

• literaturoznawcze i językoznawcze badania slawistyczne w ujęciu synchronicznym i diachronicznym, także w perspektywie komparatystycznej (Słowiańszczyzna południowa i zachodnia);
  • przemiany kultur południowo- i zachodniosłowiańskich w XXI wieku na tle zachodzących procesów cywilizacyjnych;
  • przekłady i recepcja literatur południowo- i zachodniosłowiańskich;
  • (glotto)dydaktyka języków południowo- i zachodniosłowiańskich.

Szczegółowe informacje znajdują się na głównej stronie wydarzenia.

Wstęp wolny.

Wydarzenie realizowane jest w paśmie Miasto-Region-Akademia w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.