Piknik Uniwersytetu Śląskiego i Zjazd Absolwentów UŚ

02.06.2016 - 16:46, aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

W piątek 17 czerwca 2016 roku o godz. 16.30 na terenie osiedla akademickiego w Katowicach-Ligocie (ul. Studencka) Uniwersytet Śląski i Stowarzyszenie Absolwentów UŚ organizują Piknik Uniwersytetu Śląskiego i Zjazd Absolwentów UŚ. W programie przewidziano komiksową strefę dla dzieci, stoiska naukowe oraz koncerty:

Na najmłodszych uczestników w komiksowej strefie czekać będą takie atrakcje, jak: ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnie eurobangee i dart, zamek do skakania oraz klaun. Przewidziano również malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki i puszczanie dużych mydlanych baniek.

Podczas Pikniku studenckie koła naukowe oraz popularyzatorzy nauki z Uniwersyteckiego Towarzystwa Naukowego UŚ zaprezentują szereg interesujących eksperymentów i doświadczeń, pokazujących że nauka może zadziwiać i może być przygodą. Nie zabraknie również tematów i motywów związanych ze współczesnym designem i sztuką, językoznawstwem oraz kulturą.

Stoiska naukowe:

• UNIBOT – to zajęcia z robotyki prowadzone w ramach Uniwersyteckiego Towarzystwa Naukowego UŚ kierowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, chcących zgłębić wiedzę i umiejętności w konstruowaniu oraz programowaniu robotów,
  • Stowarzyszenie Niezależna Grupa Popularyzatorów Nauki EKSPERYMENTATORZY – specjalizuje się w niekonwencjonalnych działaniach promujących dziedziny przyrodnicze. Przekazują wiedzę z zakresu chemii, fizyki i biologii, bawiąc, inspirując oraz zadziwiając,
  • Interdyscyplinarne Koło Naukowe Przyrodników Planeta – celem działalności Koła jest rozwijanie zainteresowań i różnorodnych pasji biologicznych jego członków przez współpracę studentów o rozmaitych zainteresowaniach w obrębie nauk przyrodniczych,
  • Koło Naukowe Fizyków Uniwersytetu Śląskiego – grupa studentów, których łączy jedna wspólna cecha: fascynacja fizyką. Zgodnie z wyznawaną przez nich ideą „Umysł ścisły, nie znaczy ciasny”. W ich dyskusjach równie często pojawiają się wątki związane z kulturą, sztuką i polityką. Chociaż większość członków koła studiuje fizykę, są wśród nich także studenci innych kierunków. Wielu studiuje jednocześnie na dwóch wydziałach lub jest studentami MISMP-u,
  • Koło Naukowe Ceramiczne 4MA – zostało założone w 2011 roku. Celem jego działalności jest pogłębienie wiedzy dotyczącej współczesnego designu, technologii i sztuki. Niemniej ważne jest zdobywanie doświadczenia poprzez udział we wspólnych projektach, które pokazywane są na targach i wystawach,
  • Koło Naukowe Studentów Obcokrajowców Wieża Babel – koło działa przy Szkole Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Zrzesza studentów studiów licencjackich i magisterskich zainteresowanych językiem polskim, polską kulturą i literaturą. Jest to najbardziej międzynarodowe koło na Uniwersytecie Śląskim, członkami koła są studenci z: Kazachstanu, Gruzji, Ukrainy, Mongolii, Kirgistanu, Białorusi i Rosji. Koło działa na dwóch płaszczyznach: kulturowo-filmoznawczej oraz językoznawczej.

Z uwagi na małe zainteresowanie dowozem na miejsce Pikniku i Zjazdu dojazd wyłącznie we własnym zakresie. Dla uczestników przewidziany jest bus powrotny. Pierwszy kurs jest zaplanowany na godz. 19.00.

Szczegółowych informacji o wydarzeniu udziela Biuro Promocji i Imprez Akademickich, tel. 32 359 19 75, e-mail: absolwent@us.edu.pl.

Plakat promujący pikniki i zjazd absolwentów, na kolorowym tle element graficzny w postaci robota

Logo TVS

„dziennikzachodni.pl” - Wielki piknik i zjazd absolwentów UŚ (3.06.2016).

„dziennikzachodni.pl” - „Piknik Uniwersytetu Śląskiego i Zjazd Absolwentów UŚ w Katowicach-Ligocie” (20.06.2016).