Podpisanie umowy dot. utworzenia SPINplace

22.01.2020 - 12:42, aktualizacja 23.01.2020 - 12:10
Redakcja: MJ
Tagi: SPINplace

W czwartek 23 stycznia 2020 roku podpisana została umowa w sprawie utworzenia centrum kreatywności i coworkingu – SPINplace. Dokument sygnowali marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, wicemarszałek – Dariusz Starzycki oraz rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

SPINplace to inicjatywa mająca na celu stworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni dla rozwijania kreatywnego myślenia i coworkingu. W ramach przedsięwzięcia przewidziana jest przebudowa budynku przy ul. Bankowej 5 w Katowicach i zmiana sposobu użytkowania części pomieszczeń. Nowe centrum ma m.in. sprzyjać realizacji inicjatyw podejmowanych przez uczestników śląskiego ekosystemu innowacji – członków wspólnoty akademickiej, przedsiębiorców i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego. Modernizacja rozpocznie się niebawem, zakończenie prac zaplanowano na wrzesień 2022 roku.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.us.edu.pl