Podpisanie umowy o współpracy Uniwersytetu Śląskiego, Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Gminy Miasta Jaworzna

20.04.2022 - 11:53, aktualizacja 26.04.2022 - 13:21
Redakcja: OO

Uniwersytet Śląski w Katowicach, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Gmina Miasta Jaworzna podpisali umowę o współpracy. Spotkanie odbyło się 21 kwietnia 2022 roku w rektoracie UŚ.

Porozumienie dotyczy m.in. wzajemnej współpracy stron w zakresie realizacji badań naukowych, działalności dydaktycznej, organizacji i promocji wydarzeń skierowanych do społeczeństwa, a także w szczególności eksperymentalnego wytwarzania i wykorzystania energetycznego pelletu z biomasy w ramach projektu realizowanego przez Centre for Biomass Energy Research and Education w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Celem jednostki jest prowadzenie i promowanie dynamicznych i interdyscyplinarnych badań nad energią z biomasy poprzez zacieśnianie współpracy między naukowcami a przemysłem. Koordynatorem projektu ze strony Uniwersytetu jest dr hab. Iwona Jelonek, prof. UŚ.

Dokument sygnowali: prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej UŚ prof. dr hab. Tomasz Pietrzykowski, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie Sebastian Kuś oraz prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.