„Podróż tysiąca mil…” – projekt edukacyjny dla dzieci i młodzieży

01.03.2018 - 13:02, aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

Uniwersytet Śląski Dzieci i Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek realizują wspólny projekt edukacyjny adresowany do uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z województwa śląskiego – „Podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku!”. Celem przedsięwzięcia jest między innymi propagowanie innowacyjnych form i metod pracy łączących walory nauki i sztuki, wskazanie nowatorskich rozwiązań edukacyjnych, a także kształtowanie postaw poznawczych, prospołecznych i prorozwojowych wśród uczniów.

Spotkanie „Podróż tysiąca mil…” odbędzie się 27 marca 2018 roku (od godz. 9.00 do 12.00) w sali koncertowej oraz holu siedziby Katowic Miasta Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek (Katowice, plac Sejmu Śląskiego 2). Program obejmuje:

• wykład ilustrowany „Skąd się wzięły planety?” – Damian Jabłeka, Planetarium Śląskie,
  • spektakl teatralno-taneczny „Mały Książę” w wykonaniu studentów Małej Akademii Teatru i Tańca „Flooreski” oraz Laboratorium Ekspresji Dziecięcej UŚD (reżyseria i choreografia Lidia Bień),
  • wykład ilustrowany o współczesnym życiu i świecie Masajów oraz o sposobach uczenia się w Kenii – „Uczeń w afrykańskiej szkole”, dr Anna Watoła i dr Anna Brosch (Uniwersytet Śląski),
  • wystawę fotografii z Amboseli, Bambolulu i wyspy Wasini – „Szkoła pod baobabem”,
  • charytatywną zbiórkę pomocy szkolnych na rzecz dzieci w Afryce (kredki, ołówki, temperówki, farbki, pędzelki, linijki, nożyczki, cyrkle oraz pasta do zębów i szczoteczki),
  • a także występ muzyczny przy akompaniamencie gitary klasycznej.

Liczba grupa dzieci zgłaszających się do odpowiedzi

Słuchacze z Uniwersytetu Śląskiego Dzieci

Projekt edukacyjny realizowany jest pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty, patronat medialny sprawuje „Dziennik Zachodni”.

Ikona pdf Program [pdf, 410 kB]

Ikona pdfOpis projektu [pdf, 410 kB]

Ikona pdfZaproszenie [pdf, 479 kB]

Wstęp na spotkanie jest wolny. Zgłoszenia grup zorganizowanych i klas przyjmowane są telefonicznie: 32 359 11 70.