Dzieci budują miasto nauki – Dzień Dziecka na UŚ

26.05.2022 - 12:49, aktualizacja 31.05.2022 - 12:02
Redakcja: OO

W środę 1 czerwca 2022 roku w godz. od 12.00 do 16.00 na deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego z okazji obchodów Dnia Dziecka zaplanowany został szereg atrakcji, które mają umilić dzień najmłodszym. Będą to m.in. animacje artystyczne, gry i zabawy, czytanie literatury dziecięcej pod „Drzewem opowieści” oraz bajek z dzieciństwa naszych wykładowców:

• 12.30 – dr hab. Lucyna Sadzikowska, prof. UŚ,
  • 13.00 – dr hab. Agata Daszkowska-Golec, prof. UŚ,
  • 13.30 – prof. dr hab. Tadeusz Sławek,
  • 14.15 – rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Ponadto w programie zaplanowano warsztaty Uniwersytetu Śląskiego Dzieci oraz zabawę kreatywną, podczas której dzieci zbudują miasto nauki z wielkoformatowych klocków.

Strefa Miasta Nauki to specjalnie przygotowana przestrzeń dla dzieci w wieku od 3 do lat 12, w której mogą samodzielnie tworzyć i budować swoje wymarzone miasto nauki. Dzięki specjalnie zaprojektowanym elementom ze sklejki o różnych kształtach, dających się ze sobą łączyć, z wielobarwnymi, ciekawymi grafikami dzieci mogą budować własne budynki, sale, laboratoria, a nawet labirynty. Dodatkowo poduszki, tekstylne daszki pozwolą urządzić się na dobre we własnym mieście nauki.

Zachęcamy, aby pracownicy – w myśl hasła „Pokaż dziecku, gdzie pracujesz” – właśnie tego dnia przyszli do pracy ze swoim dzieckiem (można skorzystać również z opcji wyjścia po dziecko w czasie pracy).

Dla pracowników, którzy zechcą pokazać swoim dzieciom miejsce pracy, zaplanowaliśmy wycieczki po kampusie – rejestracja oraz udział w jednej z nich upoważniają do wcześniejszego wyjścia tego dnia z pracy. Harmonogram wycieczek wygląda następująco:

• Wydział Nauk Przyrodniczych (Katowice, ul. Bankowa 9) – początek o godz. 12.00;
  • Wydział Prawa i Administracji (Katowice, ul. Bankowa 11B) – początek o godz. 12.30;
  • Centrum Informacji i Biblioteka Akademicka (Katowice, ul. Bankowa 11A) – początek o godz. 14.00.

Prosimy o wcześniejsze zapisy (formularz zgłoszeniowy), które potrwają do 30 maja.

Niech Dzień Dziecka wywoła UŚmiech na twarzach nas wszystkich! Zapraszamy do udziału!

uśmiechnięte dziecko trzyma kolorowe balony, napis: Dzień Dziecka z UŚ, 1 czerwca 2022, godz. 12.00-16.00, deptak przed rektoratem ul. Bankowa 12, Katowice