Posiedzenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich w Lublinie

15.10.2018 - 11:54, aktualizacja 15.10.2018 - 11:54
Redakcja: admin

Finansowe oraz praktyczne aspekty wdrażania nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce to główne tematy najbliższego posiedzenia Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich (KRUP), które odbędzie się w poniedziałek 22 października 2018 roku w Lublinie. Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w obradach udział weźmie JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

W programie spotkania przewidziano m.in. wystąpienia przedstawicieli Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Uniwersyteckiej Komisji Finansowej, poruszone zostaną m.in. zagadnienia dotyczące wdrażania Konstytucji dla Nauki na przykładach różnych uczelni. Obrady poprowadzi przewodniczący KRUP prof. dr hab. med. Wojciech Nowak –  JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Gospodarzem posiedzenia będzie Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II – uczelnia, która w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecia powstania. Inauguracja roku akademickiego na lubelskiej uczelni odbędzie się w niedzielę 21 października, a w uroczystości udział wezmą m.in. rektorzy uniwersytetów zrzeszonych w KRUP.