„Prawo do przemocy? Prawne aspekty wojny” – Areopag Uniwersytetów

09.12.2022 - 13:16, aktualizacja 21.12.2022 - 12:24
Redakcja: K.S

W ramach cyklu debat „Uniwersytet a wojna” zorganizowanych przez Areopag Uniwersytetów, 15 grudnia br. odbyło się drugie spotkanie nt. „Prawo do przemocy? Prawne aspekty wojny”. Jego głównym tematem była agresja Rosji na Ukrainę z wszystkimi tego konsekwencjami dla Polski i świata, także prawnymi, społecznymi i gospodarczymi.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele największych polskich uniwersytetów. Z ramienia Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w spotkaniu uczestniczyli rektor prof. Ryszard Koziołek oraz dr hab. Agnieszka Turska-Kawa, prof. UŚ z Wydziału Nauk Społecznych.

Główną ideą Areopagu Uniwersytetów, któremu patronuje KRASP – Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, jest prowadzenie debaty publicznej o wyzwaniach współczesności w przestrzeni uniwersyteckiej. To inicjatywa środowiska akademickiego czterech uczelni: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Grudniowa debata jest pierwszą, w której do udziału zaproszono środowisko Uniwersytetu Śląskiego

Wydarzenie odbyło się w auli Collegium Novum na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Transmisja ze spotkania jest dostępna na stronie internetowej oraz kanale YouTube Uniwersytetu Jagiellońskiego.

plakat z informacjami zawartymi w treści

członkowie spotkania na wspólnym zdjęciu

Fot. dr hab. Paweł Laidler, prof. UJ