Rektor elekt prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk przewodniczącym Konferencji Rektorów Uniwersytetów Śląskich

23.05.2016 - 10:18, aktualizacja 23.05.2016 - 10:18
Redakcja: admin

W piątek 20 maja 2016 roku rektor elekt prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk – prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką został wybrany przewodniczącym Konferencji Rektorów Uniwersytetów Śląskich (KRUŚ) na czteroletnią kadencję 2016–2020. Sprawowanie funkcji prof. Andrzej Kowalczyk rozpocznie 1 września 2016 roku. Wybory przewodniczącego i wiceprzewodniczącego KRUŚ odbyły się podczas dwudniowego posiedzenia w Opolu, którego gospodarzem był Uniwersytet Opolski. Wiceprzewodniczącym został rektor elekt Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Adam Jezierski.

Konferencja Rektorów Uniwersytetów Śląskich zrzesza sześć uczelni: Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Opawie i Uniwersytet Ostrawski. Powstała w 2003 roku i stanowi płaszczyznę integracji międzyregionalnej oraz forum polsko-czeskiej współpracy naukowej i edukacyjnej. W 2009 roku utworzono Komitet Doradczy, organem wykonawczym jest sieciowa struktura – Międzynarodowe Centrum Studiów Śląskich.

naukawpolsce - Prof. Kowalczyk przewodniczącym Konferencji Rektorów Uczelni Śląskich" (25.05.2016)