„See the sound” – darmowe warsztaty z zakresu animacji poklatkowej

04.04.2024 - 14:28, aktualizacja 04.04.2024 - 14:54
Redakcja: K.S

10–12 maja 2024 roku w Muzeum Śląskim w Katowicach (ul. Tadeusza Dobrowolskiego 1) będą się odbywały darmowe warsztaty animacji poklatkowej „See the sound”, które poprowadzi dr Wojciech Kukuczka z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego.

Umiejętności, które zostaną pokazane podczas warsztatów, uczestnicy będą mogli wykorzystać do twórczości artystycznej, zareklamowania siebie lub swojej marki czy dalszego robienia filmów animowanych. Animacja poklatkowa stwarza wiele możliwości rozwoju i tworzenia.

Warsztaty dostosowane są również dla osób niepełnosprawnych o szczególnych potrzebach. Podczas warsztatów zostanie stworzona przestrzeń do integracji osób niepełnosprawnych z innymi uczestnikami zajęć, co pozwoli na utworzenie twórczych kontaktów.

Na warsztatach będzie można nauczyć się m.in.:

• podstaw oraz różnych technik fotografii,
  • stworzenia scenariusza animacji,
  • ustawienia planu zdjęciowego,
  • ustawienia i dobór oświetlenia,
  • montażu animacji poklatkowej,
  • pracy kreatywnej.

Do czego można wykorzystać nabyte zdolności:

• reklama siebie lub swojej firmy,
  • twórczość artystyczna,
  • tworzenie filmów animowanych,
  • nauka podstaw tworzenia filmów.

Godziny warsztatów:

• dzień 1: 17.00 – 20.00,
  • dzień 2: 10.00 – 18.00,
  • dzień 3: 08.00 – 17.00.

W warsztatach mogą wziąć udział osoby w wieku 14+.

Liczba miejsc ograniczona. Chęć udziału można zgłaszać do 7 maja na adres e-mail: warsztaty@wielkiczlowiek.pl lub telefonicznie pod numerem: 691 156 476.

Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest posiadanie aparatu cyfrowego oraz statywu.

Szczegóły wydarzenia można znaleźć na Facebooku.

grafika wydarzenia