SPiN Day 2016 w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego

28.10.2016 - 09:36, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

W czwartek 10 listopada 2016 roku o godz. 10.00 w auli im. Andrzeja Pawlikowskiego Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) rozpocznie się cykl wykładów zorganizowanych w ramach dnia aktywności naukowej SPiN Day 2016.

Wydarzenie jest częścią obchodów Międzynarodowego Dnia Centrów i Muzeów Nauki i zgodne z ideami Porozumienia Społeczeństwo i Nauka SPiN – platformy współpracy instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji nieformalnej, którego głównym celem jest rozwój społeczeństwa opartego na edukacji, nauce, technice i innowacji. Członkowie SPiN realizują ten cel, wybierając odpowiednie dla charakteru ich instytucji formy działalności adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów, doktorantów, nauczycieli oraz pracowników naukowych.

W przygotowanym przez 34 instytucje skupione w Porozumieniu programie SPiN Day 2016 zaplanowano wystawy, warsztaty i pokazy naukowe, obejmujące swoją tematyką zagadnienia z wielu obszarów wiedzy i odbywające się w ponad trzydziestu miejscach na terenie całego kraju.

Uniwersytet Śląski, będący członkiem Porozumienia, włącza się w organizację wydarzeń naukowych w ramach ogólnopolskiej akcji. W programie przewidziano pięć wykładów pracowników Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Wśród prelegentów znajdą się: prof. zw. dr hab. Krystian Roleder, prof. zw. dr hab. Marek Zrałek, prof. dr hab. Jacek Szade, dr hab. Armand Cholewka oraz dr Jerzy Jarosz.

Patronat nad obchodami SPiN Day 2016 w Uniwersytecie Śląskim objął dyrektor Instytutu Fizyki dr hab. Jerzy Dajka oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział Katowicki.

Zgłoszenia udziału grup szkolnych i rezerwacji miejsc należy dokonać telefonicznie pod numerem 32 359 11 70 lub osobiście w Pracowni Dydaktyki Fizyki (Katowice, ul. Uniwersytecka 4).

Program SPiN Day 2016 (plik pdf)

Plakat SPiN Day 2016