[ZMIANA TERMINU] Spotkajmy się na deptaku UŚ!

29.09.2022 - 14:19, aktualizacja 05.10.2022 - 11:55
Redakcja: OO

W czwartek 6 października 2022 roku o godz. 10.00 usiądziemy do stołu rozstawionego na całej długości deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego. Spotkanie ma być uzupełnieniem procesu prototypowania, który rozpoczął się 24 września w okolicy rektoratu UŚ. Będziemy chcieli sprawdzić, na ile zaproponowane rozwiązania spełniają oczekiwania. Razem budujemy Miasto Nauki!

Wspólnie ze studentami, użytkownikami tej przestrzeni i przedstawicielami mediów rozpoczniemy rozmowę o zmianach, jakie są przed nami w związku z tytułem Europejskiego Miasta Nauki 2024. W ten symboliczny sposób chcielibyśmy również rozpocząć dyskusję o tym, w jaki sposób przestrzeń kampusu uniwersyteckiego powinna się zmienić. Chcemy dowiedzieć się, jakie są potrzeby studentów, naukowców, ale też każdej osoby, która korzysta z doliny Rawy. Dzięki współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią i wynikom prac Metropolitalnej Szkoły Prototypowania fragment kampusu przy ul. Pańki już nabrał innego charakteru. Zbudowaliśmy, przy udziale mieszkańców Katowic, wielkoformatowe donice i siedziska, które mają służyć użytkownikom, ale również być początkiem rozmowy o tym, w jakim kierunku przestrzeń ta powinna się zmieniać.

Więcej o akcji zmiany otaczającej nas przestrzeni można znaleźć na stronie: us.edu.pl/event/laboratorium-rawa.