Spotkanie inaugurujące cykl pt. „Tu Metropolia”

22.01.2018 - 11:09, aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

Transport publiczny, rozwój gospodarczy i społeczny, kształtowanie przestrzeni, promocja Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, a także zagadnienia związane ze specyfiką miast i gmin, w których odbywać się będą spotkania – to kilka najważniejszych zagadnień, wokół których będzie toczyć się cykl czterdziestu jeden debat pod hasłem „Tu Metropolia”, w których udział wezmą członkowie zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, władze miast i gmin Metropolii, eksperci, lokalni aktywiści oraz dziennikarze. Spotkania, ze względu na swój otwarty charakter, będą także okazją do zabrania głosu przez mieszkańców. Cały cykl poprowadzi doświadczony w tematyce metropolitalnej dziennikarz „Dziennika Zachodniego” red. Marcin Zasada.

Spotkania odbywać się będą co dwa tygodnie. Inaugurację cyklu zaplanowano na 24 stycznia 2018 roku o godz. 16.30 w sali konferencyjnej Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach. W wydarzeniu uczestniczyć będą: przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Kazimierz Karolczak, prezydent Katowic dr Marcin Krupa, prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski, dziennikarze, a także mieszkańcy Katowic.

Debata stanie się okazją do omówienia m.in. roli Katowic w Metropolii, kształtowania jej wizerunku, pomysłów na wdrażanie dobrych praktyk we współpracy z pozostałymi miastami członkowskimi. Poruszona zostanie także kwestia polityki spójności metropolitalnej w kontekście Funduszu Solidarności.

Szczegółowe informacje dotyczące kolejnych spotkań z cyklu „Tu Metropolia” dostępne są na Facebooku.

Grafika w pastelowych barwach przedstawiająca zarys Katowi - widać Pomnik Powstańców, spodek, CINiB-ę, zarys bloków. Podano też nazwiska prelegentów oraz czas i miejsce debaty "Tu Metropolia"