Spotkanie otwarte pt. „Porozmawiajmy o jąkaniu – rodzice mają głos”

21.10.2016 - 14:22, aktualizacja 21.10.2016 - 14:22
Redakcja: admin

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Jąkania na Śląsku w piątek 22 października 2016 roku o godz. 11.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędzie się spotkanie „Porozmawiajmy o jąkaniu – rodzice mają głos”. Obchody, którym patronuje International Stuttering Association – ISA (Światowe Stowarzyszenie Jąkania), odbywają się za każdym razem pod innym hasłem. Tegorocznym jest „Jąkać się z dumą. Poszanowanie. Godność. Uznanie”.

Spotkanie w CINiBA adresowane jest zarówno do logopedów, studentów, nauczycieli, rodziców dzieci jąkających się, jak i osób, które mają problem z płynnym wypowiadaniem się. Program obejmuje dyskusję z udziałem: rodziców, członków Klubu Ludzi Mówiących i Katowickiego Klubu J oraz z terapeutami. Moderatorami spotkania będą: mgr Katarzyna Ploch (koordynatorka Katowickiego Klubu J, Centrum Logopedyczne w Katowicach), dr Joanna Trzaskalik (ŚO PTL, Akademia Ignatianum) i dr Łucja Skrzypiec (PPP nr 2 w Katowicach, Centrum Logopedyczne w Katowicach).

Organizatorami spotkania są: Polskie Towarzystwo Logopedyczne Oddział Śląski, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINIBA), Klub Ludzi Mówiących, Katowicki Klub J, a partnerami: Instytut Języka Polskiego im. Reny Bajerowej Uniwersytetu Śląskiego, Wydział Zamiejscowy Akademii Ignatianum w Krakowie oraz Centrum Logopedyczne w Katowicach.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.ciniba.edu.pl

Plakat dotyczący spotkania „Porozmawiajmy o jąkaniu – rodzice mają głos”