Spotkanie z dr Johanną Vollhardt w ramach cyklu „Global Psychology”

23.05.2024 - 14:47, aktualizacja 23.05.2024 - 15:09
Redakcja: OO

Zespół ds. umiędzynarodowienia Instytutu Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje kolejne spotkanie z cyklu „Global Psychology”.

Czy poczucie grupowej krzywdy może prowadzić do usprawiedliwiania przemocy? Czy dostrzeganie podobieństwa między cierpieniem własnej społeczności a innych grup może wiązać się z postawami prospołecznymi? Odpowiedź na te pytania (i wiele innych) poznamy podczas spotkania z dr Johanną Vollhardt. Prace badaczki dotyczą m.in. poczucia grupowej krzywdy i jego społecznych konsekwencji.

Wydarzenie odbędzie się 28 maja 2024 roku o godz. 15.00 na platformie Teams (identyfikator spotkania: 360 592 011 794, kod dostępu: 66kbLk). Podczas spotkania dr Johanna Vollhardt opowie o swoich badaniach, przewidujemy również sesję Q&A – zachęcamy do zadawania pytań!

Informacje o badaczce i jej dorobku naukowym można znaleźć na stronach:

grafika promująca spotkanie z dr Johanną Vollhardt w ramach cyklu „Global Psychology”