Spotkanie z dr Moniką Maleszką–Ritchie

04.05.2023 - 14:19, aktualizacja 04.05.2023 - 14:35
Redakcja: K.S

29 maja 2023 roku dr Monika Maleszka–Ritchie z Uniwersytetu w Inverness ze Szkocji wygłosi gościnny wykład pt. „Trade, exchange, standardisation and money: the interaction between Slavs, Vikings and Arabs on the early medieval trade routes of the Baltic and Eastern Europe”.

Dr Monika Maleszka–Ritchie jest absolwentką Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, doktorat z archeologii obroniła na University of York w Wielkiej Brytanii, gdzie badała handel w epoce wikingów w rejonie Morza Bałtyckiego i Północnego. Naukowczyni łączy w swoich badaniach archeologię i historię, zgłębia także ikonografię wczesnośredniowiecznych tekstów północno–zachodnioeuropejskich i islamskich. Przez kilka lat współpracowała z Newport Medieval Ship Project. Specjalizuje się w nauczaniu archeologicznym i dziedzictwie zewnętrznym, ostatnio w Scottish Canals.

Wydarzenie odbędzie się online o godz. 17.00 na platformie Zoom.

Link do spotkania: https://us06web.zoom.us/j/84962660495.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Badań Nordystycznych i Staroangielskich przy Uniwersytecie Śląskim.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.