Spotkanie z prof. Michałem Pawłem Markowskim

17.10.2023 - 14:19, aktualizacja 17.10.2023 - 14:29
Redakcja: K.S

3 listopada 2023 roku o godz. 15.00 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego (ul. Uniwersytecka 4) w auli B.038 odbędzie się spotkanie z prof. Michałem Pawłem Markowskim. Wydarzenie będzie poświęcone rozmowie o najnowszej książce gościa pt. „Interpretacja. Teksty zebrane 1988–2023”.

Michał P. Markowski jest wykładowcą, teoretykiem literatury, historykiem idei, tłumaczem, eseistą, felietonistą. Od 2010 roku jest kierownikiem Wydziału Studiów Polskich, Rosyjskich i Litewskich oraz Katedry Języka Polskiego i Literatury na University of Illinois w Chicago. Research Professor na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie do 2010 roku pracował jako fundator i dyrektor Centrum Studiów Humanistycznych. Współredaktor dwóch serii wydawniczych, Horyzonty nowoczesności (Universitas) oraz Hermeneia (Wydawnictwo UJ). Ekspert European Research Council (Bruksela) oraz National Endowment for the Humanities (Washington, D.C.).

Moderatorami spotkania będą mgr Maciej Mazur oraz mgr Dorota Kołodziej.

Inicjatorami wydarzenia są rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz dziekan Wydziału Humanistycznego prof. dr hab. Adam Dziadek.

Więcej informacji o książce można znaleźć na stronie wydawnictwa.