Spotkanie z prof. Scottem Waringiem

15.02.2024 - 10:38, aktualizacja 15.02.2024 - 11:10
Redakcja: K.S

1 marca 2024 roku odbędzie się spotkanie z prof. Scottem Waringiem z University of Central Florida.

Prof. Scott Waring wygłosi dwa wykłady:

• 9.45–11.15 – „Teaching and learning with Primary Sources” – wykład koncentruje się na tworzeniu i nauczaniu historii i języka angielskiego, opartych na treści i skutecznych praktykach instruktażowych, które integrują podstawowe źródła;
  • 11.30–13.00 – „Teaching and learning about history, culture, and life in the United States through Primary Sources” – wykład obejmie autentyczne i oparte na dociekaniu podejścia do wykorzystywania podstawowych źródeł do nauczania o historii, kulturze i życiu w Stanach Zjednoczonych.

Oba spotkania będą miały miejsce w auli im. prof. Kazimierza Polańskiego na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (ul. Grota–Roweckiego 5).

Organizatorami wydarzenia są dr Paweł Zakrajewski, dr Urszula Michalik i dr Cecylia Tatoj.