Studencka konferencja naukowa „Hydro(geo)logia”

18.06.2024 - 14:34, aktualizacja 19.06.2024 - 09:14
Redakcja: PK

Hydro(geo)logia to pierwsza studencka konferencja naukowa, skierowana do studentów i doktorantów, jak również do szerokiego grona odbiorców, organizowana przez Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Celem wydarzenia jest promowanie ochrony zasobów wodnych w kraju i na świecie oraz zasad prowadzenia racjonalnej gospodarki wodnej, rozwijanie wiedzy na temat metod oceny ryzyka dla środowiska wodnego, jak również metod modelowania hydrologicznego, hydrogeologicznego i hydrochemicznego.

Konferencja ma umożliwić młodym naukowcom zaprezentowanie swoich badań z zakresu hydrologii, hydrogeologii i gospodarki wodnej, jak również przedstawić szerokiemu gronu odbiorców szereg aktualnych, światowych problemów związanych z wodą.

Konferencję otworzy dyrketorka Instytutu Nauk o Ziemi UŚ prof. dr hab. Ewa Łupikasza.

Zgłoszenia chęci uczestnictwa w konferencji przyjmowane są do 15 września 2024 r. poprzez formularz rejestracyjny.

Abstrakty referatów i posterów w języku angielskim w formie dokumentu Word należy przesyłać do 31 lipca 2024 r. na adres: hydrogeologia@us.edu.pl. Streszczenia oraz prezentacje należy przygotowywać na szablonach dostępnych na stronie: konferencjahydrogeologia.us.edu.pl/.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem dziekana Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ prof. dr hab. Leszka Marynowskiego.

Patronami i sponsorami konferencji są Energopomiar Sp. z o.o., Geo Eventum Piotr Chudzicki, AquaTerra.pl oraz Stowarzyszenie Hydrogeologów Polskich.

Udział w konferencji „Hydro(geo)logia” jest bezpłatny.

Zaproszenie oraz plan konferencji

Wydarzenie realizowane jest w paśmie Miasto-Region-Akademia w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.