Superbohaterowie cyberświata – dzieci bezpieczne w sieci

28.12.2022 - 09:33, aktualizacja 28.12.2022 - 09:33
Redakcja: AJS
Tagi: warsztaty

Niemal 130 uczniów ze szkół podstawowych weźmie udział w warsztatach dotyczących różnych aspektów funkcjonowania w cyberprzestrzeni. Zajęcia odbędą się 11 stycznia 2023 roku na Wydziale Nauk Społecznych UŚ.

Warsztaty zostały przygotowane przed studentki IV roku kierunków pedagogicznych pod opieką nauczycieli akademickich. Ich program obejmuje następuje spotkania:

• „Oko w oko z nieznajomym!”,
  • „Nie daj się złapać w sieci!”,
  • „Twoje dane? Lepiej, żeby nie były znane!”,
  • „Cyberstalker ma Cię na oku!”,
  • „Roznegliżowanych zdjęć nie wyślę, zamiast robić to – pomyślę!”,
  • „Cyberstalkowanie – obyście nie poznali tego wcale!”.

Zajęcia „#Superbohaterowie cyberświata – dzieci bezpieczne w sieci” stanowią część obchodów 50-lecia Wydziału Nauk Społecznych UŚ. Inicjatywa jest też częścią wydarzenia, które wraz z wystawą „#NaszBezpiecznyUniwersytet w sieci” zostały zgłoszone w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu DBI 2023.

Komitet organizacyjny: dr Monika Frania (liderka), dr Ewelina Kawiak, dr Hewilia Hetmańczyk, mgr Magdalena Marekwia oraz studentki IV roku kierunków pedagogicznych.