Surdokonferencja pt. „Codzienność osób z niepełnosprawnością słuchu”

28.02.2020 - 10:00, aktualizacja 28.02.2020 - 10:00
Redakcja: OO, Sekcja Prasowa
Tagi: niepełnosprawność słuchu, osoby niesłyszące, surdokonferencja

Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego organizuje III międzynarodową surdokonferencję pt. „Codzienność osób z niepełnosprawnością słuchu”, w której udział wezmą zarówno goście z innych ośrodków naukowych w Polsce, jak i z zagranicy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Celem konferencji jest integracja środowiska osób słyszących i niesłyszących w przestrzeni akademickiej oraz podjęcie dyskusji nad szeroko rozumianą codziennością osób z niepełnosprawnością słuchu. Uczestnicy będą mogli m.in. zbadać słuch poprzez wykonanie audiogramu, a także zapoznać się z nowoczesnymi technologiami wspierającymi funkcjonowanie słuchowe w różnych sferach życia. Ponadto podczas wydarzenia podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci i młodzieży niesłyszącej i słabosłyszącej w Raciborzu zaprezentują swoje umiejętności m.in. florystyczne, stolarskie i gastronomiczne.

Konferencja będzie tłumaczona na język migowy i z języka migowego na foniczny.

return to top