Święto Drzewa w Katowicach

21.10.2019 - 10:50, aktualizacja 21.10.2019 - 11:01
Redakcja: MJ
Tagi: aleja drzew, święto drzewa

Inauguracja 17. edycji Święta Drzewa na Śląsku odbędzie się pod hasłem „Drzewa dla klimatu” 16 października 2019 roku o godz. 11.30 przed budynkiem Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach. Podczas wydarzenia Klub Gaja we współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteką Akademicką posadzi drzewa i krzewy, a także będzie zachęcać mieszkańców Katowic do sadzenia i ochrony drzew w celu łagodzenia skutków zmian klimatu oraz zachowania różnorodności biologicznej. Uniwersytet Śląski reprezentować będzie zastępca kanclerza ds. administracyjnych i zarządzania mieniem Krystyna Fus, natomiast CINiB-ę wicedyrektor Jan Siechowski.

Spotkanie poprzedzi wykład dr hab. Agnieszki Babczyńskiej z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na temat roli i znaczenia owadów zapylających  oraz warsztaty edukacyjne, podczas  których edukatorzy Klubu Gaja zbudują wraz z młodzieżą domy dla motyli. Akcji towarzyszyć będzie również happening „Dodaj mi skrzydła” oraz otwarcie w holu biblioteki interaktywnej wystawy pt. „Święto Drzewa wśród pól”, poświęconej zadrzewieniom śródpolnym.

W programie przewidziano także konferencję prasową z udziałem przedstawicieli miasta Katowice, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, CINiBA oraz partnerów strategicznych Święta Drzewa – Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach i sieci handlowej Aldi.

Inauguracja 17. edycji Święta Drzewa w Katowicach organizowana jest przez Klub Gaja we współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach i Centrum Informacji Naukowej i Biblioteką Akademicką. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków miasta Katowice oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.