Święto Italofonii

15.03.2022 - 09:38, aktualizacja 15.03.2022 - 09:55
Redakcja: K.S

Od 7 do 8 kwietnia 2022 roku na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego odbywać się będzie Święto Italofonii.

Tegoroczna edycja po raz pierwszy została podzielona na dwa dni. Pierwszy z nich, pod hasłem „Z ziemi włoskiej do Polski”, zostanie poświęcony uczniom szkół średnich. Drugi z kolei, skierowany do studentów i doktorantów Uniwersytetu Śląskiego pt. „L’Italia sconosciuta”, przedstawi nieznane oblicze Włoch.

Wydarzenie ma na celu popularyzację Półwyspu Apenińskiego, języka i literatury włoskiej, językoznawstwa oraz promocję kierunku filologii romańskiej UŚ.

Organizatorami Italofonii 2022 jest Koło Naukowe Miłośników Kultury Włoskiej „Dolce far tutto”.

Świętowanie będzie miało formę online i transmitowane będzie na kanale YouTube.

Szczegóły obchodów wraz z programem są dostępne na plakatach. W razie pytań możliwy jest kontakt z organizatorami pod adresem: italofonia.wh@us.edu.pl.

Italofonia – program na dzień pierwszy

Italofonia – program na dzień drugi