Szkolenie na temat baz Scopus oraz ScienceDirect

26.05.2017 - 12:34, aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka organizuje dla pracowników i studentów Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach szkolenie dotyczące korzystania z baz danych Scopus oraz ScienceDirect. Spotkanie odbędzie się 6 czerwca 2017 roku w sali dydaktycznej CINiBA, poprowadzi je dr inż. Katarzyna Gaca – konsultant w firmie Elsevier.

Szkolenie na temat ScienceDirect – platformy udostępniającej czasopisma i książki elektroniczne, rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 11.30. W trakcie omówione zostaną zasoby tej bazy, a także system wyszukiwania prostego i wyszukiwanie złożone.

Spotkanie dotyczące Scopus – największej bazy bibliograficzno-abstraktowej, rozpocznie się o godz. 12.00. Program szkolenia obejmuje: omówienie zasobów, przedstawienie kryteriów doboru źródeł indeksowanych, przybliżenie zagadnień związanych z profilami autorów i instytucji, uczestnicy poznają również wskaźniki oceny czasopism oraz metody wyszukiwania cytowań.

Zgłoszenia udziału w szkoleniach przyjmowane są drogą elektroniczną, formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: https://goo.gl/RlbNir. Pytania należy kierować do dr inż. Katarzyny Gacy – e-mail: k.gaca@elsevier.com lub dr Anety Drabek – e-mail: aneta.drabek@us.edu.pl