Szkolenie pt. „Wspomaganie statystycznej analizy wyników badań empirycznych w programie Statistica”

23.11.2017 - 13:59, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

We wtorek 5 grudnia 2017 roku w godzinach od 9.00 do 14.00 w auli Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ (Katowice, ul. Bankowa 9) rozpocznie się szkolenie pt. „Wspomaganie statystycznej analizy wyników badań empirycznych w programie Statistica”, które organizowane jest przez Uniwersytet Śląski we współpracy z firmą StatSoft Polska. Warsztaty, które będą miały formę prezentacji, adresowane są do pracowników i studentów uczelni.

Program spotkania:

• Czy badaczowi rzeczywiście jest potrzebna znajomość statystyki?
  • Statystyczne aspekty planowania badań empirycznych.
  • Narzędzia wspomagania analizy danych w Statistica – przykład wprowadzający.
  • Statystyczne podejście do formułowania i weryfikacji hipotez badawczych.
  • Błędy wnioskowania statystycznego i moc testu.
  • Testy istotności różnic, kryteria ich wyboru.
  • Przykłady doboru i interpretacji wyników testów parametrycznych.
  • i nieparametrycznych, Kreator Testów Statystycznych.
  • Obliczanie mocy testu i szacowanie optymalnej liczebności próby.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na stronie: www.statsoft.pl/SiteLicense/US.

W razie pytań należy się kontaktować drogą elektroniczną, pisząc na adres e-mail: info@statsoft.pl lub telefoniczną, dzwoniąc pod numer: 12 428 43 00.

Zaproszenie (pdf)