Tajemniczy odchodzący świat | Projekcja filmu „Ryś. Król Puszczy”

02.11.2023 - 12:03, aktualizacja 02.11.2023 - 12:03
Redakcja: OO

Ryś euroazjatycki został wytępiony na większości obszarów Europy. O życiu tego drapieżnika do niedawna wiedzieliśmy bardzo niewiele. Dlatego uchodził za jednego z najbardziej tajemniczych gatunków europejskiej fauny i nigdy wcześniej nie udało się stworzyć pełnometrażowego obrazu o jego życiu w naturalnym środowisku. Tego karkołomnego zadania w swoim dokumencie podjął się czołowy fotograf dzikiej przyrody Laurent Geslin. Dziewięć lat cierpliwych obserwacji pozwoliło zbudować mu niezwykłą historię.

W ramach Klubu Myśli Ekologicznej 14 listopada 2023 roku w Kinie Roma w Zabrzu odbędzie się projekcja filmu „Ryś. Król Puszczy” (reż. Laurent Geslin, Francja, Szwajcaria, 2021). Spotkanie poprowadzą prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz dr Ryszard Kulik z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.

Wstęp wolny. Szczegółowe informacje znajdują się na wydarzeniu na Facebooku.

Organizatorami spotkania są: Klub Myśli Ekologicznej, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Kino Roma w Zabrzu.

grafika promująca spotkanie z ekofilmem