„Tutoring: poziom rozszerzony” – szkolenie dla pracowników

06.06.2024 - 13:38, aktualizacja 06.06.2024 - 13:38
Redakcja: K.S

18 i 19 czerwca w godz. 9.45–14.30 będzie odbywało się szkolenie „Tutoring: poziom rozszerzony”.

Skierowane jest ono do osób, które ukończyły „Wstęp do tutoringu akademickiego” lub inne szkolenie podstawowe, a także dla tych, którzy rozpoczęli już pracę tutorską.

Celem wydarzenia jest poszerzenie wiedzy i umiejętności nauczycieli i nauczycielek akademickich Uniwersytetu Śląskiego w zakresie praktyk pracy indywidualnej ze studentem w ramach modelu tutorskiego. W rezultacie uczestniczki i uczestnicy poznają metodę eseju oraz rożne typy pytań. Ponadto treści szkolenia będą dotyczyć kwestii komunikacji z tutee, zakłóceń oraz ewaluacji procesu oraz autoewaluacji tutora. Po zakończonym szkoleniu uczestnik będzie potrafił wskazać cechy eseju tutoringowego, formułować tematy esejów dla podopiecznych, rozwiązywać zakłócenia, a także oceniać skończony cykl tutoringowy oraz własny rozwój tutora.

Szkolenie realizowane będzie w formie zdalnej na platformie MS Teams.

Harmonogram szkolenia

• 9.45–12.00 – Integracja grupy i wstęp
    Moduł I: Długoterminowe kształtowanie relacji tutorskiej – mapa asertywności.
    Prowadzenie: dr hab. Tomasz Kubalica.
  • 12.15–14.30
    Moduł II: Doskonalenie efektywnej komunikacji w tutoringu – rola pytań.
    Prowadzenie: dr Dariusz Olesiński.

• 9.45–12.00
    Moduł III: Esej naukowy jako narzędzie pracy tutorskiej
    Prowadzenie: dr Magdalena Christ.
  • 12.15–14.30
    Moduł IV: Zakłócenia, (auto)ewaluacja i rozwój tutora.
    Zakończenie i podsumowanie
    Prowadzenie: dr Justyna Budzik

Udział w wydarzeniu jest możliwy po wcześniejszej rejestracji.