Tydzień adaptacyjny dla studentek i studentów

29.09.2022 - 15:09, aktualizacja 29.09.2022 - 15:09
Redakcja: OO

W poniedziałek 3 października 2022 roku rozpocznie się tydzień adaptacyjny dla studentek i studentów I roku studiów I stopnia i studiów jednolitych magisterskich. Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego wraz z Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu grę terenową, w której można będzie zdobyć nagrody oraz dodatkowe nieobecności do wykorzystania na zajęciach wychowania fizycznego. Gra odbywa się zamiast zajęć dydaktycznych. Rejestracja prowadzona jest poprzez formularz zgłoszeniowy.

We wtorek i środę (w zależności od wydziału) zorganizowane zostaną obowiązkowe szkolenia z praw i obowiązków studenta. To bardzo ważny niezbędnik przetrwania pierwszych tygodni, ale też wiele wskazówek ułatwiających studiowanie. Szczegółowy harmonogram pojawi się na stronie Samorządu Studenckiego.

W środowy wieczór w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) studentki i studenci będą mogli zagrać w planszówki i nawiązać wiele nowych znajomości z osobami z różnych wydziałów.

W czwartek natomiast na uczestników tygodnia adaptacyjnego czekać będzie wyjątkowa niespodzianka – szczegóły pojawią się na stronie Samorządu oraz na wydarzeniu na Facebooku, gdzie będą zamieszczane również bieżące informacje.