Tydzień projektowy | Mikro-skrót makro-informacji

08.05.2024 - 15:34, aktualizacja 10.05.2024 - 14:07
Redakcja: OO

Uniwersytet Śląski w Katowicach od roku akademickiego 2023/2024 wprowadził nowy model kształcenia, który ma na celu przygotowanie studentów i studentek do wyzwań współczesnego świata. W programach studiów większości kierunków I stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich zostało wprowadzone kształcenie obszarowe wspomagające kształcenie kierunkowe. Łącznie odbędzie się 2556 godzin zajęć w 132 grupach z 12 modułów w ramach 6 obszarów (cyfrowy świat, ekspresja twórcza i krytyczne myślenie, granice nauki, społeczeństwo obywatelskie i przedsiębiorczość, środowisko naturalne i technologie, zdrowie i rozwój osobisty).

Każdy student i każda studentka realizująca kształcenie obszarowe weźmie udział w 20 godzinach zajęć warsztatowych lub projektowych w ramach wybranego przez siebie wcześniej modułu podczas tygodnia projektowego, który zgodnie z harmonogramem przewidziany jest:

• dla studiów stacjonarnych w terminie od 13 do 17 maja,
  • dla studiów niestacjonarnych 12 i 18 maja.

Podczas tygodnia projektowego będzie można zdobyć umiejętności i kompetencje oraz uzupełnić wiedzę w zakresie rozpoznanych już wcześniej w ramach wykładów przestrzeni tematycznych.

Tydzień projektowy to także okazja do integracji w obrębie kampusu katowickiego wszystkich osób studiujących. Jako że w tym samym czasie odbywać się będzie Tydzień Oddechu w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, można spodziewać się różnych atrakcyjnych działań tematycznie powiązanych z oddychaniem.

Szczegółowe informacje o tygodniu projektowym znajdują się na stronie Kolegium Dydaktyki Ogólnouniwersyteckiej.

W trakcie Tygodnia Projektowego w godzinach 11.00–14.00 będzie dostępny beczkowóz z pitną wodą zapewniony przez Katowickie Wodociągi S.A. Zachęcamy do zabrania ze sobą swoich kubków i butelek.