Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa prof. Tadeuszowi Lewowickiemu

08.05.2019 - 17:22, aktualizacja 05.11.2019 - 11:10
Redakcja: admin

Prof. Tadeusz Lewowicki, jeden z najwybitniejszych współczesnych pedagogów o uznanym międzynarodowym autorytecie, otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uroczystość odbyła się we wtorek 4 czerwca 2019 roku w Cieszynie. Wniosek Rady Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji w tej sprawie został zatwierdzony przez Senat Uniwersytetu Śląskiego 26 marca 2019 roku (uchwała nr 340).

Prof. Tadeusz Lewowicki jest twórcą szkoły naukowej – pedagogiki wielostronnej i pedagogiki międzykulturowej, cenionym autorem licznych publikacji służących rozwojowi teorii i praktyki edukacji, niestrudzonym propagatorem najnowszych idei pedagogicznych i oświatowych, mistrzem i nauczycielem wielu pokoleń pracowników nauki oraz inicjatorem i twórcą naukowej szkoły badań kultury i oświaty pogranicza.

Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa prof. Tadeuszowi Lewowickiemu

fot. Sekcja Prasowa UŚ

Do udziału w uroczystości nadania najwyższej godności akademickiej – tytułu doktora honoris causa zapraszali JM Rektor i Senat Uniwersytetu Śląskiego. Ceremonia rozpoczęła się o godz. 11.00 w auli akademickiej Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bielska 62, Cieszyn).

Materiał wideo:

» Afisz (plik jpg, 255 kB)

Zdjęcie prof. Tadeusza Lewowickiego pochodzi z archiwum prywatnego