Warsztaty „Cukrowy zawrót głowy”

06.09.2024 - 11:20, aktualizacja 06.09.2024 - 11:20
Redakcja: OO

Uniwersytet Otwarty zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 6 do 12 lat na warsztaty „Cukrowy zawrót głowy”.

Cukier to wszechobecny składnik niemalże wszystkich produktów spożywczych. Dietetycy wciąż powtarzają, że ograniczenie cukru jest konieczne w zdrowej diecie. Czy cukier naprawdę jest taki zły? Ile faktycznie można go zjeść? Czy na etykiecie produktów zawsze tak łatwo odczytać co jest cukrem, a co słodzikiem? Czy cola ma najwięcej cukru? Co jeszcze go zawiera? Dwugodzinne zajęcia obejmują m.in. analizę składu wybranych produktów, odmierzanie sacharozy w kostkach na szklankę produktu, a także zajęcia kulinarne, podczas których będzie można przygotować zdrowe słodkie przekąski i napoje.

Warsztaty te poprowadzą dr Łukasz Chajec i mgr Martyna Puc – dietetyk kliniczny.

Więcej informacji znajduje się na stronie Uniwersytetu Otwartego.

grafika promująca warsztaty Cukrowy zawrót głowy