Warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół ETE im. Alberta Schweitzera w Gliwicach

02.02.2018 - 15:56, aktualizacja 02.02.2018 - 15:56
Redakcja: admin

W czwartek 15 lutego 2018 roku pracownicy Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej poprowadzą zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół ETE im. Alberta Schweitzera w Gliwicach. Spotkanie realizowane będzie w ramach współpracy nawiązanej pomiędzy uczelnią a szkołą we wrześniu 2017 roku.

W programie wydarzenia, którego organizatorami są Via Linguae Stowarzyszenie Przyjaciół Instytutu Języka Polskiego UŚ oraz Katedra Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej, zaplanowano następujące warsztaty:

• na Wydziale Filologicznym w Katowicach:

• „Czytanie jako intelektualny rebus. O czym mówią imiona i nazwiska bohaterów literackich?” – dr hab. Małgorzata Wójcik-Dudek,
    • „Co z tą polszczyzną? Czyli o tym, czy poprawność językowa i wiedza o języku mają jeszcze znaczenie” – dr Ewa Ficek,
    • „O Janie Ziobrze, Piotrze Żyle oraz Kamilu Stochu, czyli deklinacyjnych skokach z dużej wysokości” – dr Katarzyna Sujkowska-Sobisz,
    • „Jak Cię widzą, tak Cię piszą… warsztaty z rzecznictwa prasowego” – dr Magdalena Ochwat;

• w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej:

Uczniowie będą mogli również zwiedzić bibliotekę akademicką.