Warsztaty pt. „Analiza korpusów tekstowych przy użyciu programu Unitex – kurs wprowadzający”

23.10.2023 - 11:06, aktualizacja 23.10.2023 - 11:10
Redakcja: OO

Koło Naukowe Doktorantów Językoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego organizuje warsztaty pt. „Analiza korpusów tekstowych przy użyciu programu Unitex – kurs wprowadzający”, które odbędą się 27 października 2023 roku o godz. 9.00 na platformie MS Teams.

Celem kursu jest wprowadzenie uczestników i uczestniczek w świat narzędzia Unitex, które umożliwia przetwarzanie tekstów w języku naturalnym, wykorzystując zasoby językowe, takie jak słowniki, gramatyki i tabele leksykalno-gramatyczne. Warsztaty poprowadzą mgr Paweł Golda i mgr Natalia Żywicka.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy do 24 października do godz. 13.00.

Szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnym Facebooku Koła Naukowego Doktorantów Językoznawstwa.