Warsztaty pt. „Sublime Text i wyrażenie regularne – pierwsze kroki i możliwości zastosowania w badaniach językoznawczych”

23.10.2023 - 11:12, aktualizacja 23.10.2023 - 11:12
Redakcja: OO

10 listopada 2023 roku o godz. 9.00 na platformie MS Teams odbędą się warsztaty pt. „Sublime Text i wyrażenie regularne – pierwsze kroki i możliwości zastosowania w badaniach językoznawczych”.

Szkolenie ma na celu zapoznanie uczestników i uczestniczek z programem Sublime Text oraz z wyrażeniem regularnym, które dostarcza użytkownikowi prawie nieograniczonych możliwości w zakresie przeszukiwania, zaznaczania, usuwania, kopiowania, podmieniania, filtrowania czy edycji nawet bardzo obszernych tekstów (korpusów) w różnych językach. Warsztaty, organizowane przez Koło Naukowe Doktorantów Językoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego, poprowadzi mgr Paweł Golda.

Szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnym Facebooku Koła Naukowego Doktorantów Językoznawstwa.