Warsztaty „Szkieletowe potyczki, czyli poznajemy ludzkie kości”

16.04.2024 - 09:58, aktualizacja 16.04.2024 - 09:58
Redakcja: OO

Uniwersytet Śląski Dzieci zaprasza najmłodszych na kolejne spotkanie z fascynującą nauką. Tym razem zaplanowano warsztaty „Szkieletowe potyczki, czyli poznajemy ludzkie kości”, które odbędą się 21 kwietnia 2024 roku.

Ludzki szkielet to niesamowita konstrukcja, która utrzymuje wszystkie narządy w odpowiedniej pozycji oraz umożliwia poruszanie się. Jednakże to nie są jedyne zadania, jakie spełniają kości, które kryją w sobie wiele ciekawostek. Bo tak naprawdę, ile kości buduje ludzki szkielet? Która kość jest najmniejsza, a która wykorzystywana była do obrony? Skąd się wzięły nazwy kości? Co kości mają wspólnego z krwią? Czy można żyć bez kości? Odpowiedzi na te pytania poszukamy wspólnie podczas warsztatów, w trakcie których wykorzystamy modele anatomiczne i inne pomoce, aby zgłębić tajemnice ludzkiego szkieletu. Przekonamy się, jak ciężkie są kości, jaki mają kształt i funkcje, ale również sprawdzimy i ułożymy cały szkielet z pojedynczych elementów.

Warsztaty dla dzieci w wieku 4–6 lat odbędą się w godz. 9.00–9.45, natomiast dla dzieci w wieku 7–10 lat w godz. 10.30–11.15.

Koszt warsztatów to 50 zł. Aby wziąć w nich udział należy wypełnić formularz rejestracyjny.