Webinar ŚFN: „Rowerem przez Amerykę – 24 000 km z Alaski do Argentyny”

29.01.2021 - 11:23, aktualizacja 01.02.2021 - 11:50
Redakcja: OO

Kolejny webinar Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE poprowadzi związana z Uniwersytetem Śląskim Maria Garus. Tematem spotkania pt. „Rowerem przez Amerykę – 24 000 km z Alaski do Argentyny” będzie samotna podróż odbyta w zimnej Północy, przez upały i Morze Karaibskie Ameryki Środkowej po szczyty Andów i kulturę indiańską w Ameryce Południowej, a także towarzyszące tej wyprawie emocje.

Maria Garus – podróżniczka przemierzająca samotnie świat na rowerze. Pierwsza Polka, która przejechała na rowerze Amerykę: z Alaski do Argentyny, trasą przez Góry Skaliste i Andy. Przejechany dystans wyniósł 24 000 km. Podczas wyprawy wzięła udział w kilku wolontariatach, m.in. pomagała potrzebującym w szpitalu indiańskim.