Webinar z cyklu Lost in Translation

13.01.2023 - 08:43, aktualizacja 13.01.2023 - 09:03
Redakcja: wc-a
Tagi: językoznawstwo

19 stycznia 2023 roku o godz. 19.00 odbędzie się kolejna odsłona cyklu Lost in Translation, poświęconego problemom i trudnościom w tłumaczeniach medycznych, odpowiedzialności tłumacza oraz jego warsztatowi.

Webinar poprowadzi dr Arkadiusz Badziński z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – leksykograf, tłumacz przysięgły pisemny, symultaniczny oraz konsekutywny języka angielskiego, specjalista w zakresie przekładu medycznego, autor słowników, artykułów naukowych z dziedzin medycznych oraz dotyczących przekładu.

Wydarzenie skierowane do pracowników, doktorantów oraz studentów uczelni odbędzie się na platformie MS Teams. Prowadzącemu będzie można zadawać pytania.

Spotkanie organizuje Students’ Business Centre – studenckie koło naukowe zrzeszające studentów zainteresowanych samorozwojem oraz udziałem w różnorodnych projektach.

Grafika promująca wydarzenie z cyklu Lost in Translation z dr. Arkadiuszem Badzińskim. Wszelkie informacje zawarte w tekście