Webinarium pt. „Braterstwo jako zasada polityczna: implikacje dla stosunków międzynarodowych”

24.05.2021 - 16:00, aktualizacja 02.06.2021 - 16:48
Redakcja: OO

W ramach kolejnej edycji Lectio Magistralis Internationalis, organizowanej przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, odbędzie się na platformie Zoom webinarium pt. „Braterstwo jako zasada polityczna: implikacje dla stosunków międzynarodowych”. Gościem spotkania będzie prof. Pasquale Ferrara – ambasador, dyrektor generalny ds. politycznych i bezpieczeństwa w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Włoch, profesor dyplomacji i stosunków międzynarodowych na Libera Università Internazionale degli Studi Sociali Guido Carli w Rzymie.

W dyskusji panelowej głos zabiorą:

• dr Réka Szemerkényi – ekspert ds. stosunków międzynarodowych i polityki bezpieczeństwa, była ambasador Węgier w USA,
  • dr hab. Krzysztof Wielecki, prof. UKSW – członek Papieskiej Akademii Nauk Społecznych w Watykanie,
  • a także ks. dr Mirosław Tykfer – redaktor naczelny „Przewodnika Katolickiego”.

Udział w wydarzeniu jest możliwy po wcześniejszej rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy.

Języki spotkania: włoski, angielski i polski z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

zaproszenie na spotkanie, prof. Pasquale Ferrary