Webinarium pt. „Political communication in an international perspective: Current trends and developments”

12.02.2021 - 16:57, aktualizacja 26.02.2021 - 17:21
Redakcja: OO
Tagi: komunikacja polityczna, political communication

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje webinarium z udziałem prof. Darrena Lillekera z Bournemouth University pt. „Political communication in an international perspective: Current trends and developments”. Tematem będą najnowsze trendy w międzynarodowych badaniach nad komunikowaniem politycznym. Po wykładzie gość odpowie na pytania. Spotkanie odbędzie się online na platformie Microsoft Teams w języku angielskim.

Prof. Darren Lilleker jest cenionym w środowisku międzynarodowym badaczem komunikacji politycznej, okrzykniętym przez BBC „człowiekiem, który obserwuje Westminster”. Jego badania dotyczą zarówno profesjonalizacji, urynkowienia i strategicznego rozwoju komunikacji politycznej, jak i wpływu na zaangażowanie obywateli. Zajmował się m.in. analizą lokalnych kampanii wyborczych, a także powiązaniem korzystania z internetu przez kandydata z uzyskaniem przez niego poparcia.