Webinarium pt. „Synodalizacja – «krytyczna próba» jako szansa dla Kościoła katolickiego”

25.11.2021 - 10:24, aktualizacja 13.12.2021 - 11:08
Redakcja: wcyg
Tagi: kościół, teologia

W ramach kolejnej edycji Lectio Magistralis Internationalis, organizowanej przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, odbędzie się webinarium pt. „Synodalizacja – «krytyczna próba» jako szansa dla Kościoła katolickiego”. Wykład wygłosi ks. prof. Paul M. Zulehner – emerytowany profesor Uniwersytetu Wiedeńskiego, światowej sławy specjalista z zakresu teologii i socjologii pastoralnej.

Celem serii webinariów jest refleksja nad zagadnieniami dotyczącymi aktualnych przemian w świecie nauki i w życiu społecznym oraz interdyscyplinarny dialog z udziałem gości z różnych państw. W dotychczasowych spotkaniach uczestniczyło kilkuset naukowców, doktorantów, studentów oraz przedstawicieli świata kultury z kraju i z zagranicy.

W panelu dyskusyjnym głos zabiorą:

• prof. Myriam Wijlens z Uniwersytetu w Erfurcie,
  • dr hab. Józef Kloch, prof. UKSW,
  • dr hab. Aleksander Bańka, prof. UŚ.

Udział w wydarzeniu jest możliwy po wcześniejszej rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy. Link do spotkania zostanie przesłany uczestnikom 13 grudnia.

Języki spotkania: niemiecki, angielski i polski z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Grafika promująca wydarzenie z opisem wykładu oraz z prezentacją gościa. U góry logo Lectio Magistralis Internationalis, na dole logo Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego