„Wolę… Szymborską!” – 100. rocznica urodzin noblistki

03.10.2023 - 14:16, aktualizacja 09.10.2023 - 10:14
Redakcja: K.S

Z okazji setnej rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej, od 16 do 20 października 2023 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach (CINiBA) będzie się odbywał cykl wydarzeń poświęcony osobie noblistki.

Podczas tych dni będzie można zobaczyć wystawę reprodukcji wyklejanek poetki, ekspozycję tomów poezji znajdujących się w zbiorach biblioteki, projekcję krótkich materiałów filmowych, w których czytelnicy i czytelniczki opowiedzą o własnych doświadczeniach z jej twórczością oraz emisje nagrań wierszy czytanych przez samą autorkę.

Co więcej, we współpracy z Kołem Polonistów Uniwersytetu Śląskiego zostaną zorganizowane seminarium naukowe, któremu moderować będzie prof. dr hab. Marian Kisiel z Wydziału Humanistycznego UŚ, oraz warsztaty interpretacyjne dla młodzieży szkolnej.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

W przypadku warsztatów dla młodzieży szkolnej organizatorzy proszą o wiadomość na adres: promocja@ciniba.edu.pl.

Więcej informacji na stronie biblioteki.

grafika wydarzenia