Wykład pt. „FAIR data and services in support of open and reproducible research”

09.06.2023 - 15:47, aktualizacja 13.06.2023 - 14:34
Redakcja: AJS

W środę 14 czerwca 2023 roku w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się wykład zatytułowany „FAIR data and services in support of open and reproducible research”, który wygłosi Øystein Godøy – uznany międzynarodowy specjalista w dziedzinie zarządzania danymi badawczymi. Prelekcja, która rozpocznie się o godz. 10.00, poświęcona będzie zagadnieniom otwartej nauki, w tym zarządzaniu danymi badawczymi.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni są wszyscy członkowie wspólnoty akademickiej, a w szczególności naukowcy, data stewardzi oraz członkowie wydziałowych i administracyjnych zespołów projektowych. Wydarzenie objęte jest patronatem Narodowego Centrum Nauki.

Wykład będzie transmitowany online na kanale YouTube.