Wykład dr. Grzegorza Jankowicza pt. „Nauczyciel, który nie wie, czyli literatura, czytanie i sprawczość”

12.12.2022 - 10:32, aktualizacja 13.12.2022 - 13:43
Redakcja: wc-a
Tagi: edukacja

14 grudnia 2022 roku o godz. 17.30 na Wydziale Humanistycznym UŚ (sala B. 0.21/B.0.22) odbędzie się drugie spotkanie z cyklu Wokół Nowej Edukacji. Gościem będzie filozof literatury, krytyk i tłumacz dr Grzegorz Jankowicz, który wygłosi wykład pt. „Nauczyciel, który nie wie, czyli literatura, czytanie i sprawczość”.

Dr Grzegorz Jankowicz jest dyrektorem programowym Festiwalu Conrada, redaktorem działu Kultura „Tygodnika Powszechnego”, dyrektorem programów literackich Fundacji Tygodnika Powszechnego, członkiem Rady Programowej Festiwalu Copernicus oraz współpracownikiem Centre for Advanced Studies in the Humanities Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor licznych publikacji i esejów, m.in.: Po co jest sztuka? Rozmowy z pisarzami (2013), Gombrowicz – Loading. Esej o formie życia (2014), czy Uchodźcy z ziemi Ulro. Eseje (2015).

Po wykładzie dr. Grzegorza Jankowicza przewidziana jest dyskusja z publicznością, którą moderować będzie dr Tomasz Pawlus – współtwórca oraz wykładowca Indywidualnych Studiów Nauczycielskich UŚ, nauczyciel literatury, filozofii i etyki, autor recenzji oraz esejów o literaturze i filozofii dydaktyki.

Cykl Wokół Nowej Edukacji zrodził się jako inicjatywa powiązana z nowym kierunkiem Indywidualnych Studiów Nauczycielskich Uniwersytetu Śląskiego. Ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat nowych sposobów i form kształcenia (nie tylko akademickiego).