Wykład mistrzowski prof. A. Dziadka pt. „«Mój wiek» Aleksandra Wata – nowa edycja”

08.11.2022 - 14:10, aktualizacja 09.11.2022 - 12:20
Redakcja: wc-a
Tagi: literatura, Wydział Humanistyczny

Plakat promujący wydarzenia. Wszystkie informacje zawarte w tekście

We wtorek 15 listopada 2022 roku o godz. 17.15 rozpocznie się wykład mistrzowski prof. dr. hab. Adama Dziadka – dziekana Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego. Wydarzenie odbędzie się w sali C.037 wydziału.

Prof. Adam Dziadek zajmuje się literaturoznawstwem teoretycznym, komparatystyką literacką, krytyką genetyczną, Men’s Studies oraz przekładem tekstów naukowych (m.in. prace Jacques’a Derridy, Rolanda Barthes’a, Jean-Luca Nancy, Marca Auge, Clifforda Geerza, Raewyn Connell, Gérarda Rauleta, Marii Delaperrière).

W ramach stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP) przeprowadził badania nad archiwum Aleksandra Wata w Beinecke Rare Book & Manuscript Library (Yale University), a w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki prowadził projekt badawczy „Notatniki Aleksandra Wata – spiralna nielinearność zapisu”. Jest członkiem redakcji „Pamiętnika Literackiego”, członkiem Rady Naukowej IBL PAN.